Аудит ІТ безпеки
Комплексна перевірка ІТ безпеки
Кібераудит
Аудит ІТ безпеки – це всебічний огляд стану безпеки організації, який включає проведення аналізу її інфраструктури, процесів, конфігурацій та надання пропозицій замовнику (клієнту) по усуненню існуючих інформаційних ризиків.
Мета ІТ аудиту, полягає в тому, щоб оцінити, чи існують необхідні процедури, технології та засоби контролю безпеки для зниження ризиків кібербезпеки, запобігання витоку даних і усунення несанкціонованого доступу до мереж, ІТ інфраструктури, тощо.
Проводячи аудит, організації можуть проактивно розробляти політику кібербезпеки. Крім того, це можливість виявити відсутні рішення, які захищають від хакерів, заповнюють прогалини в безпеці та створюють ефективніші процедури реагування на інциденти.
Навіщо потрібен аудит інформаційної безпеки?
Проведення аудиту ІТ безпеки, допомагає організаціям знайти й оцінити вразливі місця в їхніх ІТ інфраструктурі, підключених пристроях та програмному забезпеченні.
- дотримання нормативних актів (GDPR, PCI DSS і HIPAA).
- відповідності стандартам з інформаційної безпеки (ISO 27001, SOC2 та CIS).
Проведення тестів на проникнення (PENtest) для отримання несанкціонованого доступу до систем, програм і мереж.
Сканування мережевих уразливостей дозволяє отримати детальну інформацію про стан безпеки вашої організації та виявити конкретні типи вразливостей, які можуть використовувати зловмисники під час атаки на неї.
Ці інструменти працюють шляхом систематичного сканування вашого мережного середовища, включаючи всі настільні комп’ютери, ноутбуки, мобільні кінцеві пристрої, сервери та інші активи на предмет відомих слабких місць і неправильної конфігурації. Потім аналізатор складає докладний звіт, в якому точно вказується, як хакери можуть проникнути у ваші системи.
Комп’ютерна мережа, серверне обладнання, системи зв’язку, апаратно-програмні комплекси захисту інформації, антивірусних системи та фаєрволи, розмежування та організація доступу до інформації компанії, фізичний доступ до систем зберігання даних, права адміністраторів систем, організація зберігання інформації, системи резервного копіювання інформації, тощо.
Перегляд поточної політики та процедур з інформаційної безпеки.
Порівнюючи дані про систему з великою базою даних відомих уразливостей, сканування мережі допомагає виявити слабкі місця, які можна використовувати суб’єктами загроз. Такий проактивний підхід необхідний для підтримки надійної мережевої безпеки та захисту конфіденційних даних від несанкціонованого доступу та кібератак.
Розгортання 24/7 активного моніторингу кібербезпеки, для всіх пристроїв у межах комп’ютерної мережі компанії.
На предмет можливості несанкціонованого доступу до інформації з боку діючих працівників компанії (користувачів), або зовнішнього кіберзлочинця.
Використовуючи дані, зібрані під час оцінки (аудиту), ми розробляємо програми відповідності вимогам безпеки, які відповідатимуть потребам організації. Ця програма (алгоритм) забезпечує напрямок, необхідний для підготовки до відповідності стандартам з інформаційної безпеки.
У більшості випадків аудит ІТ безпеки не проводиться власними силами. Замість цього зазвичай віддають перевагу команді зовнішнього аудиту, наприклад, найнятій через постачальника послуг з інформаційної безпеки (IT security autsorsing). Це гарантує, що процес аудиту є ретельним і проводиться нейтральною стороною, усуваючи можливості для упереджених результатів.
Однак найефективнішою стратегією є регулярне проведення внутрішнього ІТ аудиту та поєднання його з регулярними аудитами з кібербезпеки за допомогою третьої сторони. Це гарантує, що програма кібербезпеки організації переглядається якомога частіше, збільшуючи ймовірність швидкого виявлення будь-яких проблем.